Čo je „Slovenská šachová liga v internetovom šachu“?

Je to dlhodobá (ročníková) súťaž v „korešpondenčnom“ šachu hranom cez internet, prostredníctvom servera – šachového portálu www.chess.com. Tempo hry je 3 dni na ťah (s možnosťou čerpať obmedzenú dovolenku).

Súťaž je organizovaná prostredníctvom skupiny Slovenská liga, v ktorej nájdeš aktuálne informácie, pravidlá, výzvy na zápasy, vyhlásené výsledky a diskusiu na rôzne témy.

Čo je účelom tejto stránky?

Pretože herný portál www.chess.com nie je uspôsobený na organizáciu ligy, vznikla táto stránka, na ktorú sú priebežne prenášané výsledky zápasov, kôl a aktuálna tabuľka, ako aj konečné výsledky. Budem sa snažiť tento proces čo najviac automatizovať, aby výsledky boli čo najaktuálnejšie.

Ako sa môžem zapojiť?

Zapojiť sa môže každý, stačí nasledovať tento postup:

  1. Zaregistrovať sa na portáli chess.com na stránke Registrácia. Za základnú registráciu sa nič neplatí – a tá stačí aj pre zapojenie sa do Slovenskej ligy. Je vhodné čím skôr začať a odohrať pár hier, pretože portál to môže vyžadovať pred tým, skôr než umožní prihlásenie do turnajov.
  2. Požiadať o pridanie do skupiny Slovenská liga – to je možné urobiť aj cez tento odkaz. Členstvo v tejto skupine nie je bezpodmienečne nutné, ale veľmi doporučené, kvôli dôležitým oznamom a informáciám o lige.
  3. Vybrať si tím, za ktorý chceš hrať – ich zoznam a odkazy je aj na tejto stránke v sekcii Tímy.
  4. Požiadať o pridanie do vybraného tímu, teda do skupiny na chess.com, ktorá ho reprezentuje (rovnakým spôsobom, ako do skupiny Slovenská liga).
  5. Počkať na najbližšiu výzvu k zápasu ďalšieho kola (do už prebiehajúcich zápasov nie je možné sa prihlásiť, súpisky sú uzavreté). Výzvu prijať a hrať. Rozpis kôl a zápasov spolu s približným termínom začiatku je na tejto stránke.
  6. Dodržiavať etické pravidlá portálu (predovšetkým je zakázané používanie počítačových programov!).
Aké sú pravidlá súťaže a podmienky účasti?

Pravidlá sú veľmi jednoduché a sú na tejto stránke v sekcii Pravidlá, ale aj na stránke ligy na chess.com.

Ďalšie informácie, užitočné linky?

Sú v sekcii Linky.